برای مهاجرت به بلاگ ابتدا باید کلید مهاجرت تهیه کرد(آموزش در لینک زیر):

http://mohajer.blog.ir/post/4

 

سپس با استفاده از نرم افزار مهاجرت به این سرویس دهنده مهاجرت کرد(آموزش در لینک زیر):

http://mohajer.blog.ir/page/tutorial

::

صندوق بیان چه کمکی به وبلاگ نویسان میکند؟

این صندوق که یکی دیگر از خدمات سرویس بیان می باشد امکان آپلود هر فایلی را برای شما فراهم میکند وبه دلیل اتصال آن با سرویس بلاگ شما براحتی میتوانید در هنگام انتشار یک مطلب فایل مورد نظر را آپلود کنید و آن را در مطلبتان به اشتراک گذارید. محدودیت های حجمی این سرویس هم با خرید امکانات اختیاری بیان تا حد نیاز رفع میگردد.

::

همچنین از مرورگر فایرفاکس و افزونه های آن میتوان جهت تسهیل امر پژوهش در اینترنت استفاده کرد مثلا در صورت نیاز به دانلود یک فیلم که امکان دانلود از طرف سایت ارائه دهنده وجود ندارد شما میتوانید از یک افزونه استفاده کنید یا در حین پژوهش در صورت برخورد به کلمات یا جملاتی به زبان غیر مادری خود از افزونه ی دیگری استفاده کنید که امر ترجمه را برای شما تسریع میکند و یا امکان ذخیره صفحات برای مطالعه ی بعد!

کافی است نیاز پژوهشی خود را بشناسیم و برای آن افزونه ای پیدا کنیم. از دیگر ویژگی های فایر فاکس ایسنت که غالب برنامه نویسان وب ، وبسایت های خود را مطابق با این مرورگر نوشته وشما در مشاهده صفحات وب غالبا با مشکل مواجه نمیشوید.(مگر امثال برنامه نویسان نرم افزار آموزش!!)

در باب امنیت فایرفاکس هم آمده است که:

امکانات ضدفیشینگ و ضد بدافزار فایرفاکس شما را از اسب‌های تروآ(!) و جاسوس‌افزارها(!) محافظت می‌کند و درباره‌ی سایت‌های مشکوک به شما اخطار می‌دهد.

با این وجود برای امنینت بیشتر مجددا شما میتوانید به افزونه ها مراجعه کنید ، واین بار افزونه های امینیتی، از قبیل :

از افزونه‌های امنیتی بسیار محبوب افزونه DoNotTrackMe است که ابزاری مطمئن و مفید برای مقابله با رصد شدن کاربر و فعا‌لیت‌های وی از سوی وب سایت‌هاست.

این افزونه می‌توان اقدام به مسدود‌سازی Cookie‌ها و همچنین AdWare‌ها کند و مانع از جمع‌آوری اطلاعات کاربر از سوی وب سایت‌ها شود.

 ::

انشالله مفید واقع بشه...